Türkiye Flag

Miami'daki Türkiye Konsolosluğu

Amerika Birleşik Devletleri Flag

Miami'daki Türkiye Konsolosluğu. Bu sayfada, Miami'daki Türk Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Amerika Birleşik Devletleri'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Amerika Birleşik Devletleri da bulunan Türk Büyükelçiliğini ve diğer tüm Türk konsolosluklarını görebilirsiniz.

Miami'daki Türkiye Konsolosluğu
Turkish Consulate General in Miami, United States - 80 SW 8th St. Suite 2700 - Miami, FL 33131 - United States

Telefon numarası:

(+1) (786) 655-0315 & (+1) (786) 310-7583

Faks numarası:

(+1) (786) 310-7584

Eposta:

consulate.miami@mfa.gov.tr

Websitesi:

miami.bk.mfa.gov.tr

Konsolos:

Burc Ceylan

Çalışma Saatleri:

Monday-Friday: 09.00-12.30 & 13.30-15.30

Türkiye Konsolosluğu - Miami’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Amerika Birleşik Devletleri’ya olan Türk ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Miami'daki Türkiye Konsolosluğu, Amerika Birleşik Devletleri Konsolosu Burc Ceylan tarafından yönetilmektedir ve telefon (+1) (786) 655-0315 & (+1) (786) 310-7583 veya eposta consulate.miami@mfa.gov.tr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Türk Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Miami'daki Türk Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Miami Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Türk konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Türk konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Amerika Birleşik Devletleri’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Atlanta, Boston, Chicago, Detroit, Houston, Los Angeles, Miami, New York ve Seattle

Amerika Birleşik Devletleri'daki Türkiye Büyükelçiliği - Miami'daki veya Amerika Birleşik Devletleri'daki diğer bir Türk konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Amerika Birleşik Devletleri'daki Türkiye Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Vaşington’daki Türkiye Büyükelçiliği

Miami’daki Türk Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Miami’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Türk konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Türk konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+1) (786) 655-0315 & (+1) (786) 310-7583 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Amerika Birleşik Devletleri’da bulunan Türk konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Türk konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.