Türkiye Flag

Vaşington'daki Türkiye Büyükelçiliği

Amerika Birleşik Devletleri Flag

Amerika Birleşik Devletleri'daki Türk Diplomatik görevi. Bu sayfada, Vaşington'daki Türk Büyükelçiliğinin iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Büyükelçilik Amerika Birleşik Devletleri'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Amerika Birleşik Devletleri’da bulunan her Türk konsolosluğunu görebilirsiniz.

Amerika Birleşik Devletleri'daki Türk Büyükelçiliği
Turkish Embassy in Washington, the United States 2525 Massachusetts Avenue, NW Washington D.C. 20008 United States

Telefon numarası:

(+1) 202-612-6700

Faks numarası:

(+1) 202-612-6744

Eposta:

embassy.washingtondc@mfa.gov.tr

Websitesi:

www.turkishembassy.org

Büyükelçi:

Namik Tan

Çalışma Saatleri:

09.30-13.00

Türkiye Büyükelçiliği - Vaşington’da iki yönlü bir görevi vardır ve Amerika Birleşik Devletleri’ya olan Türk ilgisini destekler.

Büyükelçilik ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar.

Tüm Türk büyükelçiliklerinin aktiviteleri genellikle Dış İlişkiler Bakanlığı’nca koordine edilir. Vaşington'daki Türkiye Büyükelçiliği, Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçi Namik Tan tarafından yönetilmektedir.(+1) 202-612-6700 o email embassy.washingtondc@mfa.gov.tr

Çalışma Saatleri

Büyükelçiliğin çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir.

Büyükelçilik Randevuları

Bugünlerde Türk Büyükelçilikleri ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı büyükelçiliğin websitesinden alabilirsiniz.

Vaşington'daki Birleşik Krallığın resmi websitesinden çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi görebilirsiniz.

Gerçekten Türk Büyükelçiliğine gitmeniz gerekiyor mu?

Birçok konsolosluk, büyükelçilikler ile aynı hizmetleri sunar. Eğer büyükelçilik çok uzaktaysa, size aynı hizmeti sağlayabilecek en yakınınızdaki konsolosluğa gitmeniz daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Amerika Birleşik Devletleri’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Atlanta, Boston, Chicago, Detroit, Houston, Los Angeles, Miami, New York ve Seattle

Vaşington'daki Türk Büyükelçiliğine yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Vaşington’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar büyükelçiliğe gitmeniz gerekiyorsa, Türk büyükelçiliğine yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok büyükelçilik geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Büyükelçiliklerdeki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir.

Bu gereklilikler için Türk büyükelçiliği websitesini ziyaret edebilir ya da vize bölümüne eposta veya telefon (+1) 202-612-6700 ile doğrudan ulaşabilirsiniz. o email embassy.washingtondc@mfa.gov.tr


Konsolosluk Servisleri - Türk büyükelçiliğindeki konsolosluk departmanı, konsolosluk işleri ile ilgili destek verir. Konsolosluk departmanı genel olarak, Türkiye gitmek isteyen yerel halka ve Amerika Birleşik Devletleri'daki Türk vatandaşlarına hizmet sunar..

Genellikle sunulan hizmetler, vize başvuruları, pasaport yenilemeleri, evlilik kayıtları, dökümanların yasallaştırılması, çocuk doğumu, Türk vatandaşlık konuları ve daha bir çoğunu kapsar. Vaşington'daki Türk Büyükelçiliğinin konsolosluk bölümüne eposta ile veya doğrudan telefonla ulaşabilirsiniz (+1) 202-612-6700 o emaill embassy.washingtondc@mfa.gov.tr