Türkiye Flag

Los Angeles'daki Türkiye Konsolosluğu

Amerika Birleşik Devletleri Flag

Los Angeles'daki Türkiye Konsolosluğu. Bu sayfada, Los Angeles'daki Türk Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Amerika Birleşik Devletleri'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Amerika Birleşik Devletleri da bulunan Türk Büyükelçiliğini ve diğer tüm Türk konsolosluklarını görebilirsiniz.

Los Angeles'daki Türkiye Konsolosluğu
Turkish Consulate General in Los Angeles, the United States 6300 Wilshire Boulevard,Suite 2010 Los Angeles California 90048 United States

Telefon numarası:

(+1) (323) 655-8832 (+1) (323) 655-8039

Faks numarası:

(+1) (323) 655-8681

Eposta:

consulate.losangeles@mfa.gov.tr

Websitesi:

losangeles.bk.mfa.gov.tr

Konsolos:

Mr Aydin Topcu

Çalışma Saatleri:

Türkiye Konsolosluğu - Los Angeles’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Amerika Birleşik Devletleri’ya olan Türk ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Los Angeles'daki Türkiye Konsolosluğu, Amerika Birleşik Devletleri Konsolosu Mr Aydin Topcu tarafından yönetilmektedir ve telefon (+1) (323) 655-8832 (+1) (323) 655-8039 veya eposta consulate.losangeles@mfa.gov.tr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Türk Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Los Angeles'daki Türk Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Los Angeles Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Türk konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Türk konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Amerika Birleşik Devletleri’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Atlanta, Boston, Chicago, Detroit, Houston, Los Angeles, Miami, New York ve Seattle

Amerika Birleşik Devletleri'daki Türkiye Büyükelçiliği - Los Angeles'daki veya Amerika Birleşik Devletleri'daki diğer bir Türk konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Amerika Birleşik Devletleri'daki Türkiye Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Vaşington’daki Türkiye Büyükelçiliği

Los Angeles’daki Türk Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Los Angeles’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Türk konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Türk konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+1) (323) 655-8832 (+1) (323) 655-8039 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Amerika Birleşik Devletleri’da bulunan Türk konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Türk konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.