Türkiye Flag

Chicago'daki Türkiye Konsolosluğu

Amerika Birleşik Devletleri Flag

Chicago'daki Türkiye Konsolosluğu. Bu sayfada, Chicago'daki Türk Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Amerika Birleşik Devletleri'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Amerika Birleşik Devletleri da bulunan Türk Büyükelçiliğini ve diğer tüm Türk konsolosluklarını görebilirsiniz.

Chicago'daki Türkiye Konsolosluğu
Turkish Consulate General in Chicago, the United States NBC Tower, Suite 2900 455 North Cityfront Plaza Drive Chicago Illinois 60611 United States

Telefon numarası:

(+1) (312) 263 06 44 (+1) (312) 263 12 95

Faks numarası:

(+1) (312) 263 14 49

Eposta:

consulate.chicago@mfa.gov.tr

Websitesi:

www.sikago.bk.mfa.gov.tr

Konsolos:

Mr Fatih Yildiz

Çalışma Saatleri:

Türkiye Konsolosluğu - Chicago’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Amerika Birleşik Devletleri’ya olan Türk ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Chicago'daki Türkiye Konsolosluğu, Amerika Birleşik Devletleri Konsolosu Mr Fatih Yildiz tarafından yönetilmektedir ve telefon (+1) (312) 263 06 44 (+1) (312) 263 12 95 veya eposta consulate.chicago@mfa.gov.tr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Türk Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Chicago'daki Türk Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Chicago Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Türk konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Türk konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Amerika Birleşik Devletleri’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Atlanta, Boston, Chicago, Detroit, Houston, Los Angeles, Miami, New York ve Seattle

Amerika Birleşik Devletleri'daki Türkiye Büyükelçiliği - Chicago'daki veya Amerika Birleşik Devletleri'daki diğer bir Türk konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Amerika Birleşik Devletleri'daki Türkiye Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Vaşington’daki Türkiye Büyükelçiliği

Chicago’daki Türk Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Chicago’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Türk konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Türk konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+1) (312) 263 06 44 (+1) (312) 263 12 95 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Amerika Birleşik Devletleri’da bulunan Türk konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Türk konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.