Makedonya Flag

İstanbul'daki Makedonya Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Makedonya Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Makedon Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Makedon Büyükelçiliğini ve diğer tüm Makedon konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Makedonya Konsolosluğu
Macedonian Consulate General in Istanbul, Turkey Inono Cad. ecler apt.20, Kat 2, D 3 Gemessuyu, Taksim Istanbul Turkey

Telefon numarası:

(+90) 212 251 2233 (+90) 212 249 9977

Faks numarası:

(+90) 212 293 7765

Eposta:

istanbul@mfa.gov.mk

Websitesi:

Konsolos:

Zerrin Abaz

Çalışma Saatleri:

Mon-Fri: 09.00-16.30

Makedonya Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Makedon ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Makedonya Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Zerrin Abaz tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 212 251 2233 (+90) 212 249 9977 veya eposta istanbul@mfa.gov.mk ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Makedon Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Makedon Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Makedonya, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Makedon konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Makedon konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Makedon konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Konya, Malatya ve Trabzon

Türkiye'daki Makedonya Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Makedon konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Makedonya Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Makedonya Büyükelçiliği

İstanbul’daki Makedon Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Makedon konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Makedonya için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Makedon konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 212 251 2233 (+90) 212 249 9977 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Makedon konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Makedon konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.