Makedonya Flag

Konya'daki Makedonya Konsolosluğu

Türkiye Flag

Konya'daki Makedonya Konsolosluğu. Bu sayfada, Konya'daki Makedon Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Makedon Büyükelçiliğini ve diğer tüm Makedon konsolosluklarını görebilirsiniz.

Konya'daki Makedonya Konsolosluğu
Macedonian Honorary Consulate in Konya, Turkey - Bahalik Mah. Metehan Caddesi - Yapici Is Merkezi B Block No. 204 - Konya - Turkey

Telefon numarası:

(+90) 332 236 14 50 & (+90) 532 356 99 12

Faks numarası:

(+90) 332 238 16 85

Eposta:

azgunduz@gmail.com

Websitesi:

Konsolos:

Ahmet Ziya Gunduz

Çalışma Saatleri:

By appointment

Makedonya Konsolosluğu - Konya’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Makedon ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Konya'daki Makedonya Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Ahmet Ziya Gunduz tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 332 236 14 50 & (+90) 532 356 99 12 veya eposta azgunduz@gmail.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Makedon Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Konya'daki Makedon Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Konya Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Makedonya, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Makedon konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Makedon konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Makedon konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Konya, Malatya ve Trabzon

Türkiye'daki Makedonya Büyükelçiliği - Konya'daki veya Türkiye'daki diğer bir Makedon konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Makedonya Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Makedonya Büyükelçiliği

Konya’daki Makedon Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Konya’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Makedon konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Makedonya için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Makedon konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 332 236 14 50 & (+90) 532 356 99 12 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Makedon konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Makedon konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.