Seyşeller Flag

İstanbul'daki Seyşeller Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Seyşeller Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Seyşeller Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Seyşeller Büyükelçiliğini ve diğer tüm Seyşeller konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Seyşeller Konsolosluğu
Seychelles Consulate in Istanbul, Turkey Yapi Kredi Plaza C Blok Kat 13 Levent Istanbul Turkey

Telefon numarası:

(+90) 212 325 2624

Faks numarası:

(+90) 212 325 2620

Eposta:

altunc@destekfinans.com

Websitesi:

Konsolos:

Mr Altunc Kumova

Çalışma Saatleri:

By appointment

Seyşeller Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Seyşeller ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Seyşeller Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Altunc Kumova tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 212 325 2624 veya eposta altunc@destekfinans.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Seyşeller Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Seyşeller Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Seyşeller, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Seyşeller konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Seyşeller konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Seyşeller konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Ankara ve İstanbul

Türkiye'daki Seyşeller Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Seyşeller konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Seyşeller Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

İstanbul’daki Seyşeller Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Seyşeller konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Seyşeller için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Seyşeller konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 212 325 2624 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Seyşeller konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Seyşeller konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.