İsviçre Flag

İstanbul'daki İsviçre Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki İsviçre Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki İsviçre Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan İsviçre Büyükelçiliğini ve diğer tüm İsviçre konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki İsviçre Konsolosluğu
Swiss Consulate General in Istanbul, Turkey - Buyukdere cad. No. 173 - 1. Levent Plaza, A Blok, Kat 3 - 34394 Levent - Istanbul - Turkey

Telefon numarası:

(+90) 212 283 1282

Faks numarası:

(+90) 212 283 1298

Eposta:

ist.vertretung@eda.admin.ch

Websitesi:

www.eda.admin.ch/istanbul

Konsolos:

Nathalie Marti

Çalışma Saatleri:

Mon-Fri: 08.30-11.00

İsviçre Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan İsviçre ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki İsviçre Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Nathalie Marti tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 212 283 1282 veya eposta ist.vertretung@eda.admin.ch ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde İsviçre Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki İsviçre Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

İsviçre, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer İsviçre konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir İsviçre konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm İsviçre konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Antalya, Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Mersin

Türkiye'daki İsviçre Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir İsviçre konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki İsviçre Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki İsviçre Büyükelçiliği

İstanbul’daki İsviçre Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, İsviçre konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve İsviçre için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için İsviçre konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 212 283 1282 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan İsviçre konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer İsviçre konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.