İsviçre Flag

Mersin'daki İsviçre Konsolosluğu

Türkiye Flag

Mersin'daki İsviçre Konsolosluğu. Bu sayfada, Mersin'daki İsviçre Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan İsviçre Büyükelçiliğini ve diğer tüm İsviçre konsolosluklarını görebilirsiniz.

Mersin'daki İsviçre Konsolosluğu
Swiss Honorary Consulate in Mersin, Turkey - Atako International Transport - Shipping and Trading Co. Ltd. - Hanri Atat Sok. No: 8 - Guven Ishani, Kat: 3 - 33070 Mersin - Turkey

Telefon numarası:

(+90) 324 238 68 30

Faks numarası:

(+90) 324 232 20 57

Eposta:

mersin@honrep.ch

Websitesi:

Konsolos:

Philippe Tahintzi

Çalışma Saatleri:

By appointment

İsviçre Konsolosluğu - Mersin’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan İsviçre ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Mersin'daki İsviçre Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Philippe Tahintzi tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 324 238 68 30 veya eposta mersin@honrep.ch ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde İsviçre Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Mersin'daki İsviçre Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Mersin Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

İsviçre, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer İsviçre konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir İsviçre konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm İsviçre konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Antalya, Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Mersin

Türkiye'daki İsviçre Büyükelçiliği - Mersin'daki veya Türkiye'daki diğer bir İsviçre konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki İsviçre Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki İsviçre Büyükelçiliği

Mersin’daki İsviçre Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Mersin’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, İsviçre konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve İsviçre için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için İsviçre konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 324 238 68 30 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan İsviçre konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer İsviçre konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.