Çek Cumhuriyeti Flag

Antalya'daki Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu

Türkiye Flag

Antalya'daki Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu. Bu sayfada, Antalya'daki Çek Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Çek Büyükelçiliğini ve diğer tüm Çek konsolosluklarını görebilirsiniz.

Antalya'daki Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu
Czech Honorary Consulate in Antalya, Turkey - THIS CONSULATE IS TEMPORARILY CLOSED -

Telefon numarası:

(+90) 312 405 6139 (Embassy in Ankara)

Faks numarası:

Eposta:

ankara@embassy.mzv.cz

Websitesi:

www.mzv.cz/ankara

Konsolos:

Vacant

Çalışma Saatleri:

- THIS CONSULATE IS TEMPORARILY CLOSED -

Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu - Antalya’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Çek ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Antalya'daki Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Vacant tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 312 405 6139 (Embassy in Ankara) veya eposta ankara@embassy.mzv.cz ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Çek Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Antalya'daki Çek Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Antalya Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Çek Cumhuriyeti, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Çek konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Çek konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Çek konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Antalya, İstanbul, İzmir ve Mersin

Türkiye'daki Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği - Antalya'daki veya Türkiye'daki diğer bir Çek konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği

Antalya’daki Çek Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Antalya’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Çek konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Çek Cumhuriyeti için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Çek konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 312 405 6139 (Embassy in Ankara) ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Çek konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Çek konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.