Çek Cumhuriyeti Flag

İstanbul'daki Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Çek Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Çek Büyükelçiliğini ve diğer tüm Çek konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu
Czech Consulate General in Istanbul, Turkey Abdi Ipekci Cad. 71 P.O.Box 35 80212 Macka Istanbul Turkey

Telefon numarası:

(+90) 212 368 8035

Faks numarası:

(+90) 212 231 9493

Eposta:

istanbul@embassy.mzv.cz

Websitesi:

www.mzv.cz/istanbul

Konsolos:

Ester Lauferova

Çalışma Saatleri:

Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Çek ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Ester Lauferova tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 212 368 8035 veya eposta istanbul@embassy.mzv.cz ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Çek Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Çek Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Çek Cumhuriyeti, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Çek konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Çek konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Çek konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Antalya, İstanbul, İzmir ve Mersin

Türkiye'daki Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Çek konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği

İstanbul’daki Çek Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Çek konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Çek Cumhuriyeti için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Çek konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 212 368 8035 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Çek konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Çek konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.