İsveç Flag

Kulu'daki İsveç Konsolosluğu

Türkiye Flag

Kulu'daki İsveç Konsolosluğu. Bu sayfada, Kulu'daki İsveç Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan İsveç Büyükelçiliğini ve diğer tüm İsveç konsolosluklarını görebilirsiniz.

Kulu'daki İsveç Konsolosluğu
Swedish Honorary Consulate in Kulu, Turkey - Cumhuriyet Meydani - Kulu Site Is Merkezi No 1/1, D 109 - 42770 Kulu/Konya - Turkey

Telefon numarası:

(+90) (0)332 641 11 40

Faks numarası:

(+90) (0)332 641 11 40

Eposta:

sverigeskonsulat@gmail.com

Websitesi:

swedenabroad.se/ankara

Konsolos:

Çalışma Saatleri:

By appointment

İsveç Konsolosluğu - Kulu’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan İsveç ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Kulu'daki İsveç Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (0)332 641 11 40 veya eposta sverigeskonsulat@gmail.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde İsveç Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Kulu'daki İsveç Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Kulu Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

İsveç, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer İsveç konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir İsveç konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm İsveç konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Alanya, Antalya, İstanbul, İzmir, Kulu ve Mersin

Türkiye'daki İsveç Büyükelçiliği - Kulu'daki veya Türkiye'daki diğer bir İsveç konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki İsveç Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki İsveç Büyükelçiliği

Kulu’daki İsveç Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Kulu’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, İsveç konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve İsveç için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için İsveç konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (0)332 641 11 40 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan İsveç konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer İsveç konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.