İsveç Flag

Mersin'daki İsveç Konsolosluğu

Türkiye Flag

Mersin'daki İsveç Konsolosluğu. Bu sayfada, Mersin'daki İsveç Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan İsveç Büyükelçiliğini ve diğer tüm İsveç konsolosluklarını görebilirsiniz.

Mersin'daki İsveç Konsolosluğu
Swedish Honorary Consulate in Mersin, Turkey - Cakmak Caddesi, 5309 Sokak - Mahmut Torun Ticaret Merkezi, Kat 12, D 46-47 - Mersin - Turkey

Telefon numarası:

(+90) (324) 238 01 26 / 9

Faks numarası:

(+90) (324) 231 78 92

Eposta:

mitas@mitas-mer.com.tr

Websitesi:

www.swedenabroad.se/istanbul

Konsolos:

Misel Sasati

Çalışma Saatleri:

Monday-Friday: 09.30-12.30

İsveç Konsolosluğu - Mersin’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan İsveç ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Mersin'daki İsveç Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Misel Sasati tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (324) 238 01 26 / 9 veya eposta mitas@mitas-mer.com.tr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde İsveç Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Mersin'daki İsveç Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Mersin Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

İsveç, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer İsveç konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir İsveç konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm İsveç konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Alanya, Antalya, İstanbul, İzmir, Kulu ve Mersin

Türkiye'daki İsveç Büyükelçiliği - Mersin'daki veya Türkiye'daki diğer bir İsveç konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki İsveç Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki İsveç Büyükelçiliği

Mersin’daki İsveç Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Mersin’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, İsveç konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve İsveç için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için İsveç konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (324) 238 01 26 / 9 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan İsveç konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer İsveç konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.