Finlandiya Flag

İzmir'daki Finlandiya Konsolosluğu

Türkiye Flag

İzmir'daki Finlandiya Konsolosluğu. Bu sayfada, İzmir'daki Fin Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Fin Büyükelçiliğini ve diğer tüm Fin konsolosluklarını görebilirsiniz.

İzmir'daki Finlandiya Konsolosluğu
Finnish Honorary Consulate in Izmir, Turkey - Mopak Kaoyt Karton Sanayii ve Ticaret A.S. - Kyrovasy Mevkii P.K.10 - 35170 Kemalpapa - Izmir - Turkey

Telefon numarası:

(+90) 232 877 0235

Faks numarası:

(+90) 232 877 0230

Eposta:

mehmetalimolay@mopak.com.tr

Websitesi:

www.finlandia.com.tr

Konsolos:

Mr Mehmet Ali Molay

Çalışma Saatleri:

By appointment

Finlandiya Konsolosluğu - İzmir’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Fin ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İzmir'daki Finlandiya Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Mehmet Ali Molay tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 232 877 0235 veya eposta mehmetalimolay@mopak.com.tr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Fin Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İzmir'daki Fin Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İzmir Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Finlandiya, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Fin konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Fin konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Fin konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Adana, Alanya, Antalya, Çeşme, İstanbul ve İzmir

Türkiye'daki Finlandiya Büyükelçiliği - İzmir'daki veya Türkiye'daki diğer bir Fin konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Finlandiya Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Finlandiya Büyükelçiliği

İzmir’daki Fin Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İzmir’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Fin konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Finlandiya için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Fin konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 232 877 0235 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Fin konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Fin konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.