Letonya Flag

Adana'daki Letonya Konsolosluğu

Türkiye Flag

Adana'daki Letonya Konsolosluğu. Bu sayfada, Adana'daki Letonya Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Letonya Büyükelçiliğini ve diğer tüm Letonya konsolosluklarını görebilirsiniz.

Adana'daki Letonya Konsolosluğu
Latvian Consulate in Adana, Turkey - Ataturk Cad. No:85 - Ekmekciler Apt. Kat:9 - Seyhan/Adana - Turkey

Telefon numarası:

(+90) 322 453 30 63

Faks numarası:

(+90) 322 454 67 71

Eposta:

latviaconsulate@ekmekcigroup.com

Websitesi:

Konsolos:

Mr Meric Turan Ekmekci

Çalışma Saatleri:

By appointment

Letonya Konsolosluğu - Adana’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Letonya ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Adana'daki Letonya Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Meric Turan Ekmekci tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 322 453 30 63 veya eposta latviaconsulate@ekmekcigroup.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Letonya Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Adana'daki Letonya Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Adana Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Letonya, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Letonya konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Letonya konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Letonya konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Adana, Alanya, Antalya, Bursa ve İstanbul

Türkiye'daki Letonya Büyükelçiliği - Adana'daki veya Türkiye'daki diğer bir Letonya konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Letonya Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Letonya Büyükelçiliği

Adana’daki Letonya Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Adana’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Letonya konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Letonya için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Letonya konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 322 453 30 63 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Letonya konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Letonya konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.