Letonya Flag

Antalya'daki Letonya Konsolosluğu

Türkiye Flag

Antalya'daki Letonya Konsolosluğu. Bu sayfada, Antalya'daki Letonya Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Letonya Büyükelçiliğini ve diğer tüm Letonya konsolosluklarını görebilirsiniz.

Antalya'daki Letonya Konsolosluğu
Latvian Honorary Consulate in Antalya, Turkey - Caybasi Mh. 1375 - Sk Nr 7/2 - 07100 Antalya - Antalya - Turkey

Telefon numarası:

(+90) 242 311 6333

Faks numarası:

Eposta:

latvia@consulateoflatvia.com

Websitesi:

www.consulateoflatvia.com

Konsolos:

Asli Bayar Ulukapi

Çalışma Saatleri:

Letonya Konsolosluğu - Antalya’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Letonya ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Antalya'daki Letonya Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Asli Bayar Ulukapi tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 242 311 6333 veya eposta latvia@consulateoflatvia.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Letonya Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Antalya'daki Letonya Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Antalya Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Letonya, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Letonya konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Letonya konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Letonya konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Adana, Alanya, Antalya, Bursa ve İstanbul

Türkiye'daki Letonya Büyükelçiliği - Antalya'daki veya Türkiye'daki diğer bir Letonya konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Letonya Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Letonya Büyükelçiliği

Antalya’daki Letonya Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Antalya’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Letonya konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Letonya için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Letonya konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 242 311 6333 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Letonya konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Letonya konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.