Danimarka Flag

Gaziantep'daki Danimarka Konsolosluğu

Türkiye Flag

Gaziantep'daki Danimarka Konsolosluğu. Bu sayfada, Gaziantep'daki Danimarka Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Danimarka Büyükelçiliğini ve diğer tüm Danimarka konsolosluklarını görebilirsiniz.

Gaziantep'daki Danimarka Konsolosluğu
Danish Honorary Consulate in Gaziantep, Turkey - Fatih Mahallesi - Fevzi Cakmak Bulvari - 22004 nolu Sokak Kurtulus Apt. Etage: 2 Lejlighed: 3 Sehitkamil - Gaziantep - Turkey

Telefon numarası:

(+90) 342 321 60 10

Faks numarası:

(+90) 342 321 60 09

Eposta:

sefkap@umgate.dk

Websitesi:

tyrkiet.um.dk

Konsolos:

Sebnem Ayata Kaplan

Çalışma Saatleri:

Monday-Friday: 09.00-18.00

Danimarka Konsolosluğu - Gaziantep’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Danimarka ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Gaziantep'daki Danimarka Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Sebnem Ayata Kaplan tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 342 321 60 10 veya eposta sefkap@umgate.dk ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Danimarka Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Gaziantep'daki Danimarka Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Gaziantep Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Danimarka, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Danimarka konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Danimarka konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Danimarka konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Alanya, Antalya, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Marmaris ve Mersin

Türkiye'daki Danimarka Büyükelçiliği - Gaziantep'daki veya Türkiye'daki diğer bir Danimarka konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Danimarka Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Danimarka Büyükelçiliği

Gaziantep’daki Danimarka Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Gaziantep’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Danimarka konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Danimarka için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Danimarka konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 342 321 60 10 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Danimarka konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Danimarka konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.