Avusturya Flag

Bodrum'daki Avusturya Konsolosluğu

Türkiye Flag

Bodrum'daki Avusturya Konsolosluğu. Bu sayfada, Bodrum'daki Avusturya Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Avusturya Büyükelçiliğini ve diğer tüm Avusturya konsolosluklarını görebilirsiniz.

Bodrum'daki Avusturya Konsolosluğu
Austrian Consulate in Bodrum, Turkey Ataturk Cadessi 113 A 48400 Bodrum-Mugla Turkey

Telefon numarası:

(+90) (252) 357 76 88 (+90) 543 673 76 17

Faks numarası:

(+90) (252) 357 75 05

Eposta:

neyirsan@netscape.net

Websitesi:

Konsolos:

Fatma Suer

Çalışma Saatleri:

15.00-17.00

Avusturya Konsolosluğu - Bodrum’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Avusturya ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Bodrum'daki Avusturya Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Fatma Suer tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (252) 357 76 88 (+90) 543 673 76 17 veya eposta neyirsan@netscape.net ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Avusturya Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Bodrum'daki Avusturya Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bodrum Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Avusturya, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Avusturya konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Avusturya konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Avusturya konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Antakya, Antalya, Bodrum, Bursa, Edirne, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Mersin ve Samsun

Türkiye'daki Avusturya Büyükelçiliği - Bodrum'daki veya Türkiye'daki diğer bir Avusturya konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Avusturya Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Avusturya Büyükelçiliği

Bodrum’daki Avusturya Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Bodrum’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Avusturya konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Avusturya için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Avusturya konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (252) 357 76 88 (+90) 543 673 76 17 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Avusturya konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Avusturya konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.