Avusturya Flag

Edirne'daki Avusturya Konsolosluğu

Türkiye Flag

Edirne'daki Avusturya Konsolosluğu. Bu sayfada, Edirne'daki Avusturya Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Avusturya Büyükelçiliğini ve diğer tüm Avusturya konsolosluklarını görebilirsiniz.

Edirne'daki Avusturya Konsolosluğu
Austrian Consulate in Edirne, Turkey Yetimler Carsisi No. 9 Edirne Turkey

Telefon numarası:

(+90) 2842 12 22 68 (+90) 5422 34 10 28

Faks numarası:

(+90) 2842 25 10 06

Eposta:

hsiragezen@hotmail.com

Websitesi:

Konsolos:

Mr Heseyin Siragezen

Çalışma Saatleri:

09.00-18.00

Avusturya Konsolosluğu - Edirne’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Avusturya ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Edirne'daki Avusturya Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Heseyin Siragezen tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 2842 12 22 68 (+90) 5422 34 10 28 veya eposta hsiragezen@hotmail.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Avusturya Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Edirne'daki Avusturya Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Edirne Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Avusturya, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Avusturya konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Avusturya konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Avusturya konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Antakya, Antalya, Bodrum, Bursa, Edirne, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Mersin ve Samsun

Türkiye'daki Avusturya Büyükelçiliği - Edirne'daki veya Türkiye'daki diğer bir Avusturya konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Avusturya Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Avusturya Büyükelçiliği

Edirne’daki Avusturya Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Edirne’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Avusturya konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Avusturya için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Avusturya konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 2842 12 22 68 (+90) 5422 34 10 28 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Avusturya konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Avusturya konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.