Şili Flag

İzmir'daki Şili Konsolosluğu

Türkiye Flag

İzmir'daki Şili Konsolosluğu. Bu sayfada, İzmir'daki Şili Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Şili Büyükelçiliğini ve diğer tüm Şili konsolosluklarını görebilirsiniz.

İzmir'daki Şili Konsolosluğu
Chilean Consulate in Izmir, Turkey 1. Kordon, Ataturk cad., Hisar apt., No: 356 / 8 Alsancak, Izmir Turkey

Telefon numarası:

(+90) (232) 465 22 89 (+90) (232) 482 35 03

Faks numarası:

(+90) (232) 482 35 03

Eposta:

m.sanford@vsmproducts.com

Websitesi:

Konsolos:

Mr Martin Sanford

Çalışma Saatleri:

Şili Konsolosluğu - İzmir’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Şili ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İzmir'daki Şili Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Martin Sanford tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (232) 465 22 89 (+90) (232) 482 35 03 veya eposta m.sanford@vsmproducts.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Şili Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İzmir'daki Şili Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İzmir Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Şili, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Şili konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Şili konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Şili konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Ankara, İstanbul, İzmir ve Mersin

Türkiye'daki Şili Büyükelçiliği - İzmir'daki veya Türkiye'daki diğer bir Şili konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Şili Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Şili Büyükelçiliği

İzmir’daki Şili Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İzmir’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Şili konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Şili için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Şili konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (232) 465 22 89 (+90) (232) 482 35 03 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Şili konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Şili konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.