Şili Flag

Ankara'daki Şili Konsolosluğu

Türkiye Flag

Ankara'daki Şili Konsolosluğu. Bu sayfada, Ankara'daki Şili Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Şili Büyükelçiliğini ve diğer tüm Şili konsolosluklarını görebilirsiniz.

Ankara'daki Şili Konsolosluğu
"Consular Section" Embassy of Chile in Ankara, Turkey - Resit Galip Cad. Hirfanli Sok. No. 14/1-3 06700 G.O.P. Ankara - Turkey

Telefon numarası:

(+46) 312 447 3418 Ext. 11

Faks numarası:

(+46) 312 447 4725

Eposta:

ankara@consulado.gob.cl

Websitesi:

chile.gob.cl/ankara/

Konsolos:

Mr Rodrigo Reyes Torres

Çalışma Saatleri:

Monday-Friday: 09.30-12.30

Şili Konsolosluğu - Ankara’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Şili ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Ankara'daki Şili Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Rodrigo Reyes Torres tarafından yönetilmektedir ve telefon (+46) 312 447 3418 Ext. 11 veya eposta ankara@consulado.gob.cl ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Şili Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Ankara'daki Şili Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Ankara Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Şili, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Şili konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Şili konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Şili konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Ankara, İstanbul, İzmir ve Mersin

Türkiye'daki Şili Büyükelçiliği - Ankara'daki veya Türkiye'daki diğer bir Şili konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Şili Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Şili Büyükelçiliği

Ankara’daki Şili Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Ankara’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Şili konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Şili için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Şili konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+46) 312 447 3418 Ext. 11 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Şili konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Şili konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.