Birleşik Krallık Flag

Fethiye'daki Birleşik Krallık Konsolosluğu

Türkiye Flag

Fethiye'daki Birleşik Krallık Konsolosluğu. Bu sayfada, Fethiye'daki İngiliz Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan İngiliz Büyükelçiliğini ve diğer tüm İngiliz konsolosluklarını görebilirsiniz.

Fethiye'daki Birleşik Krallık Konsolosluğu
British Consulate in Fethiye, Turkey Ataturk Caddesi Likya Is Merkezi, Kat: 2 No: 202 48300 Fethiye, Mugla Turkey

Telefon numarası:

(+90) (252) 614 6302

Faks numarası:

(+90) (252) 614 8394

Eposta:

bhcfethiye@superonline.com

Websitesi:

Konsolos:

Mr Mustafa Sikman

Çalışma Saatleri:

Birleşik Krallık Konsolosluğu - Fethiye’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan İngiliz ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Fethiye'daki Birleşik Krallık Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Mustafa Sikman tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (252) 614 6302 veya eposta bhcfethiye@superonline.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde İngiliz Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Fethiye'daki İngiliz Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Fethiye Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Birleşik Krallık, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer İngiliz konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir İngiliz konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm İngiliz konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Antalya, Bodrum, Fethiye, İstanbul, İzmir ve Marmaris

Türkiye'daki Birleşik Krallık Büyükelçiliği - Fethiye'daki veya Türkiye'daki diğer bir İngiliz konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Birleşik Krallık Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Birleşik Krallık Büyükelçiliği

Fethiye’daki İngiliz Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Fethiye’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, İngiliz konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Birleşik Krallık için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için İngiliz konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (252) 614 6302 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan İngiliz konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer İngiliz konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.