Birleşik Krallık Flag

Antalya'daki Birleşik Krallık Konsolosluğu

Türkiye Flag

Antalya'daki Birleşik Krallık Konsolosluğu. Bu sayfada, Antalya'daki İngiliz Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan İngiliz Büyükelçiliğini ve diğer tüm İngiliz konsolosluklarını görebilirsiniz.

Antalya'daki Birleşik Krallık Konsolosluğu
British Vice Consulate in Antalya, Turkey Gersu Mahallesi 324. Sokak No:6 Konyaalti Antalya Turkey

Telefon numarası:

(+90) (242) 228 28 11

Faks numarası:

(+90) (242) 229 21 51

Eposta:

britconant@turk.net

Websitesi:

Konsolos:

Jane McLeod Baz, Vice

Çalışma Saatleri:

Birleşik Krallık Konsolosluğu - Antalya’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan İngiliz ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Antalya'daki Birleşik Krallık Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Jane McLeod Baz, Vice tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (242) 228 28 11 veya eposta britconant@turk.net ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde İngiliz Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Antalya'daki İngiliz Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Antalya Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Birleşik Krallık, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer İngiliz konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir İngiliz konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm İngiliz konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Antalya, Bodrum, Fethiye, İstanbul, İzmir ve Marmaris

Türkiye'daki Birleşik Krallık Büyükelçiliği - Antalya'daki veya Türkiye'daki diğer bir İngiliz konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Birleşik Krallık Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Birleşik Krallık Büyükelçiliği

Antalya’daki İngiliz Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Antalya’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, İngiliz konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Birleşik Krallık için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için İngiliz konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (242) 228 28 11 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan İngiliz konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer İngiliz konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.