Rusya Flag

Trabzon'daki Rusya Konsolosluğu

Türkiye Flag

Trabzon'daki Rusya Konsolosluğu. Bu sayfada, Trabzon'daki Rus Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Rus Büyükelçiliğini ve diğer tüm Rus konsolosluklarını görebilirsiniz.

Trabzon'daki Rusya Konsolosluğu
Russian Consulate General in Trabzon, Turkey - Refik Cesur Caddesi No: 6 - Trabzon - Turkey

Telefon numarası:

(+90) 462 326 2600 & (+90) 462 326 2728

Faks numarası:

(+90) 462 326 2601

Eposta:

trabzon@mid.ru

Websitesi:

trabzon.mid.ru

Konsolos:

Mr Tikhonov Valery Borisovich

Çalışma Saatleri:

Monday-Friday: 08:30-13:00 & 14:00-18:00

Rusya Konsolosluğu - Trabzon’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Rus ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Trabzon'daki Rusya Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Tikhonov Valery Borisovich tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 462 326 2600 & (+90) 462 326 2728 veya eposta trabzon@mid.ru ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Rus Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Trabzon'daki Rus Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Trabzon Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Rusya, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Rus konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Rus konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Rus konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Antalya, İstanbul, İzmir ve Trabzon

Türkiye'daki Rusya Büyükelçiliği - Trabzon'daki veya Türkiye'daki diğer bir Rus konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Rusya Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Rusya Büyükelçiliği

Trabzon’daki Rus Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Trabzon’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Rus konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Rusya için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Rus konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 462 326 2600 & (+90) 462 326 2728 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Rus konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Rus konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.