Rusya Flag

İstanbul'daki Rusya Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Rusya Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Rus Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Rus Büyükelçiliğini ve diğer tüm Rus konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Rusya Konsolosluğu
Russian Consulate General in Istanbul, Turkey Istiklal Caddesi,No: 219-225A Beyoglu Istanbul Turkey

Telefon numarası:

(+90) 212 292 5101 (+90) 212 292 5102 / 212 292 5103

Faks numarası:

(+90) 212 249 0507 (+90) 212 293 2358

Eposta:

visavitr@rambler.ru rusyaistanbul@mail.ru

Websitesi:

Konsolos:

Mr Alexey Erkhov

Çalışma Saatleri:

Mon-Fri: 08.30-13.00 and 14.30-18.00

Rusya Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Rus ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Rusya Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Alexey Erkhov tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 212 292 5101 (+90) 212 292 5102 / 212 292 5103 veya eposta visavitr@rambler.ru rusyaistanbul@mail.ru ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Rus Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Rus Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Rusya, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Rus konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Rus konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Rus konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Antalya, İstanbul, İzmir ve Trabzon

Türkiye'daki Rusya Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Rus konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Rusya Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Rusya Büyükelçiliği

İstanbul’daki Rus Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Rus konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Rusya için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Rus konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 212 292 5101 (+90) 212 292 5102 / 212 292 5103 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Rus konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Rus konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.