Kanada Flag

İstanbul'daki Kanada Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Kanada Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Kanada Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Kanada Büyükelçiliğini ve diğer tüm Kanada konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Kanada Konsolosluğu
Canadian Consulate General in Istanbul, Turkey 209 Beyekdere Cad. Tekfen Tower, 16. Kat, Levent 4 34394 Istanbul Turkey

Telefon numarası:

(+90) 212 385 9700

Faks numarası:

(+90) 212 357 1000

Eposta:

ISTBL-CS@international.gc.ca

Websitesi:

www.turkey.gc.ca

Konsolos:

Mr Shawan Steil

Çalışma Saatleri:

Kanada Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Kanada ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Kanada Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Shawan Steil tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 212 385 9700 veya eposta ISTBL-CS@international.gc.ca ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Kanada Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Kanada Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Kanada, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Kanada konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Kanada konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Kanada konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Kanada Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Kanada konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Kanada Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Kanada Büyükelçiliği

İstanbul’daki Kanada Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Kanada konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Kanada için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Kanada konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 212 385 9700 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Kanada konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Kanada konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.