Türkiye Flag

Frankfurt am Main'daki Türkiye Konsolosluğu

Almanya Flag

Frankfurt am Main'daki Türkiye Konsolosluğu. Bu sayfada, Frankfurt am Main'daki Türk Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Almanya'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Almanya da bulunan Türk Büyükelçiliğini ve diğer tüm Türk konsolosluklarını görebilirsiniz.

Frankfurt am Main'daki Türkiye Konsolosluğu
Turkish Consulate General in Frankfurt am Main, Germany - Kennedyallee 115-117 - 60596 Frankfurt am Main - Germany

Telefon numarası:

(+49) 69 713 773

Faks numarası:

(+49) 69 713 77 485

Eposta:

konsulat.frankfurt@mfa.gov.tr

Websitesi:

frankfurt.bk.mfa.gov.tr

Konsolos:

Burak Kararti

Çalışma Saatleri:

Mon-Fri: 08:30 - 17:00

Türkiye Konsolosluğu - Frankfurt am Main’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Almanya’ya olan Türk ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Frankfurt am Main'daki Türkiye Konsolosluğu, Almanya Konsolosu Burak Kararti tarafından yönetilmektedir ve telefon (+49) 69 713 773 veya eposta konsulat.frankfurt@mfa.gov.tr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Türk Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Frankfurt am Main'daki Türk Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Frankfurt am Main Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Türkiye, Almanya’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Türk konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Türk konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Almanya’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Aachen, Bremen, Köln, Dusseldorf, Erfurt, Essen, Frankfurt am Main, Hamburg, Hanover, Karlsruhe, Mainz, Münih, Munster, Nuremberg, Regensburg ve Stuttgart

Almanya'daki Türkiye Büyükelçiliği - Frankfurt am Main'daki veya Almanya'daki diğer bir Türk konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Almanya'daki Türkiye Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Berlin’daki Türkiye Büyükelçiliği

Frankfurt am Main’daki Türk Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Frankfurt am Main’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Türk konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Almanya ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Türk konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+49) 69 713 773 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Almanya’da bulunan Türk konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Türk konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.