Senegal Flag

İstanbul'daki Senegal Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Senegal Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Senegal Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Senegal Büyükelçiliğini ve diğer tüm Senegal konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Senegal Konsolosluğu
Senegalese Consulate General in Istanbul, Turkey Cumhuriyet Caddesi No: 257 Kat.3 80230, Sisli Istanbul Turkey

Telefon numarası:

(+90) (212) 241 73 72

Faks numarası:

(+90) (212) 230 36 97

Eposta:

senegalconsulate@tnn.net

Websitesi:

Konsolos:

Mr Nihat Beytezen

Çalışma Saatleri:

Senegal Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Senegal ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Senegal Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Nihat Beytezen tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (212) 241 73 72 veya eposta senegalconsulate@tnn.net ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Senegal Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Senegal Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Senegal, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Senegal konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Senegal konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Senegal konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Senegal Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Senegal konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Senegal Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Senegal Büyükelçiliği

İstanbul’daki Senegal Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Senegal konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Senegal için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Senegal konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (212) 241 73 72 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Senegal konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Senegal konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.