Azerbaycan Flag

Kars'daki Azerbaycan Konsolosluğu

Türkiye Flag

Kars'daki Azerbaycan Konsolosluğu. Bu sayfada, Kars'daki Azeri Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Azeri Büyükelçiliğini ve diğer tüm Azeri konsolosluklarını görebilirsiniz.

Kars'daki Azerbaycan Konsolosluğu
Azerbaijani Consulate General in Kars, Turkey Sukapi mah., Eski Erzurum cad. Dostluk Site, No: 123 36100 Kars Turkey

Telefon numarası:

(+90) 474 223 6475 (+90) 474 223 1361

Faks numarası:

(+90) 474 223 8741

Eposta:

gars@mission.mfa.gov.az

Websitesi:

Konsolos:

Mr Hasan Zeynalov

Çalışma Saatleri:

Mon-Fri: 09.00-18.00

Azerbaycan Konsolosluğu - Kars’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Azeri ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Kars'daki Azerbaycan Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Hasan Zeynalov tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 474 223 6475 (+90) 474 223 1361 veya eposta gars@mission.mfa.gov.az ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Azeri Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Kars'daki Azeri Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Kars Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Azerbaycan, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Azeri konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Azeri konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Azeri konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul ve Kars

Türkiye'daki Azerbaycan Büyükelçiliği - Kars'daki veya Türkiye'daki diğer bir Azeri konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Azerbaycan Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Azerbaycan Büyükelçiliği

Kars’daki Azeri Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Kars’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Azeri konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Azerbaycan için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Azeri konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 474 223 6475 (+90) 474 223 1361 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Azeri konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Azeri konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.