Azerbaycan Flag

İstanbul'daki Azerbaycan Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Azerbaycan Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Azeri Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Azeri Büyükelçiliğini ve diğer tüm Azeri konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Azerbaycan Konsolosluğu
Azerbaijani Consulate General in Istanbul, Turkey 1. Levent, Karanfil Sokak, No:5 Besiktas Istanbul Turkey

Telefon numarası:

(+90) (212) 325 80 42 to 45

Faks numarası:

(+90) (212) 284 95 79

Eposta:

Websitesi:

www.azconsulateistanbul.org.tr

Konsolos:

Mr Hazan Zeylanov

Çalışma Saatleri:

Azerbaycan Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Azeri ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Azerbaycan Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Hazan Zeylanov tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (212) 325 80 42 to 45 veya eposta ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Azeri Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Azeri Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Azerbaycan, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Azeri konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Azeri konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Azeri konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul ve Kars

Türkiye'daki Azerbaycan Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Azeri konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Azerbaycan Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Azerbaycan Büyükelçiliği

İstanbul’daki Azeri Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Azeri konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Azerbaycan için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Azeri konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (212) 325 80 42 to 45 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Azeri konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Azeri konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.