Romanya Flag

Bursa'daki Romanya Konsolosluğu

Türkiye Flag

Bursa'daki Romanya Konsolosluğu. Bu sayfada, Bursa'daki Romen Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Romen Büyükelçiliğini ve diğer tüm Romen konsolosluklarını görebilirsiniz.

Bursa'daki Romanya Konsolosluğu
Romanian Honorary Consulate in Bursa, Turkey - THIS CONSULATE IS TEMPORARILY CLOSED -

Telefon numarası:

(+90) 312 466 3706 (Embassy in Ankara)

Faks numarası:

Eposta:

romanyabyk@dsl.ttmail.com

Websitesi:

ankara.mae.ro

Konsolos:

Vacant

Çalışma Saatleri:

- THIS CONSULATE IS TEMPORARILY CLOSED -

Romanya Konsolosluğu - Bursa’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Romen ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Bursa'daki Romanya Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Vacant tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 312 466 3706 (Embassy in Ankara) veya eposta romanyabyk@dsl.ttmail.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Romen Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Bursa'daki Romen Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bursa Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Romanya, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Romen konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Romen konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Romen konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Antalya, Bursa, Edirne, İskenderun, İstanbul, İzmir ve Trabzon

Türkiye'daki Romanya Büyükelçiliği - Bursa'daki veya Türkiye'daki diğer bir Romen konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Romanya Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Romanya Büyükelçiliği

Bursa’daki Romen Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Bursa’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Romen konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Romanya için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Romen konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 312 466 3706 (Embassy in Ankara) ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Romen konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Romen konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.