Romanya Flag

Antalya'daki Romanya Konsolosluğu

Türkiye Flag

Antalya'daki Romanya Konsolosluğu. Bu sayfada, Antalya'daki Romen Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Romen Büyükelçiliğini ve diğer tüm Romen konsolosluklarını görebilirsiniz.

Antalya'daki Romanya Konsolosluğu
Romanian Consulate in Antalya, Turkey Konyaalti Cad. Mahmut Konak Apt. 74/1 07050 Antalya Turkey

Telefon numarası:

(+90) 242 243 2290

Faks numarası:

(+90) 242 244 1488

Eposta:

a.oluncay@etapholding.com

Websitesi:

Konsolos:

Mr Armagan Ozgorkey

Çalışma Saatleri:

Romanya Konsolosluğu - Antalya’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Romen ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Antalya'daki Romanya Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Armagan Ozgorkey tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 242 243 2290 veya eposta a.oluncay@etapholding.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Romen Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Antalya'daki Romen Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Antalya Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Romanya, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Romen konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Romen konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Romen konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Antalya, Bursa, Edirne, İskenderun, İstanbul, İzmir ve Trabzon

Türkiye'daki Romanya Büyükelçiliği - Antalya'daki veya Türkiye'daki diğer bir Romen konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Romanya Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Romanya Büyükelçiliği

Antalya’daki Romen Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Antalya’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Romen konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Romanya için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Romen konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 242 243 2290 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Romen konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Romen konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.