Yunanistan Flag

İstanbul'daki Yunanistan Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Yunanistan Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Yunan Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Yunan Büyükelçiliğini ve diğer tüm Yunan konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Yunanistan Konsolosluğu
Greek Consulate General in Istanbul, Turkey Turnacibasi sok 22 Beyoglu 34433 Istanbul Turkey

Telefon numarası:

(+90) (212) 393 82 90 / 91 / 92

Faks numarası:

(+90) (212) 252 13 65

Eposta:

grgencon.kon@mfa.gr

Websitesi:

www.mfa.gr/istanbul

Konsolos:

Mr Nikos Matthioudakis

Çalışma Saatleri:

Yunanistan Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Yunan ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Yunanistan Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Nikos Matthioudakis tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (212) 393 82 90 / 91 / 92 veya eposta grgencon.kon@mfa.gr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Yunan Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Yunan Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Yunanistan, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Yunan konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Yunan konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Yunan konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Edirne, İstanbul ve İzmir

Türkiye'daki Yunanistan Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Yunan konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Yunanistan Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Yunanistan Büyükelçiliği

İstanbul’daki Yunan Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Yunan konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Yunanistan için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Yunan konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (212) 393 82 90 / 91 / 92 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Yunan konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Yunan konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.