Nepal Flag

İstanbul'daki Nepal Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Nepal Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Nepal Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Nepal Büyükelçiliğini ve diğer tüm Nepal konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Nepal Konsolosluğu
Honorary Consulate of Nepal in Istanbul, Turkey -CONSULATE IS TEMPORARILY CLOSED-

Telefon numarası:

(+92) (51) 261 0317 - 19 (Embassy in Islamabad)

Faks numarası:

_

Eposta:

eonislamabad@mofa.gov.np (embassy in Islamabad)

Websitesi:

pk.nepalembassy.gov.np

Konsolos:

Vacant

Çalışma Saatleri:

-CONSULATE IS TEMPORARILY CLOSED-

Nepal Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Nepal ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Nepal Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Vacant tarafından yönetilmektedir ve telefon (+92) (51) 261 0317 - 19 (Embassy in Islamabad) veya eposta eonislamabad@mofa.gov.np (embassy in Islamabad) ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Nepal Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Nepal Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Nepal, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Nepal konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Nepal konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Nepal konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Nepal Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Nepal konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Nepal Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

İstanbul’daki Nepal Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Nepal konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Nepal için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Nepal konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+92) (51) 261 0317 - 19 (Embassy in Islamabad) ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Nepal konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Nepal konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.