Mısır Flag

İstanbul'daki Mısır Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Mısır Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Mısır Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Mısır Büyükelçiliğini ve diğer tüm Mısır konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Mısır Konsolosluğu
Egyptian Consulate General in Istanbul, Turkey Cevdetpaea cad.No:12 Bebek Besiktas Istanbul Bayan Turkey

Telefon numarası:

(+90) 212 324 21 60 (+90) 212 324 21 33

Faks numarası:

(+90) 212 324 22 04

Eposta:

ecg_istanbul@yahoo.com

Websitesi:

Konsolos:

Ms Wafaa Elhadidy

Çalışma Saatleri:

10:00 to 16:00

Mısır Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Mısır ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Mısır Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Ms Wafaa Elhadidy tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 212 324 21 60 (+90) 212 324 21 33 veya eposta ecg_istanbul@yahoo.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Mısır Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Mısır Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Mısır, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Mısır konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Mısır konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Mısır konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Mısır Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Mısır konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Mısır Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Mısır Büyükelçiliği

İstanbul’daki Mısır Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Mısır konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Mısır için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Mısır konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 212 324 21 60 (+90) 212 324 21 33 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Mısır konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Mısır konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.