Maldivler Flag

İstanbul'daki Maldivler Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Maldivler Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Maldiv Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Maldiv Büyükelçiliğini ve diğer tüm Maldiv konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Maldivler Konsolosluğu
Maldivian Consulate in Istanbul, Turkey Cumhuriyet Caddesi No: 257 Kat.3 Harbiye 80230 Istanbul Turkey

Telefon numarası:

(+90) 212 241 7372

Faks numarası:

(+90) 212 230 3697

Eposta:

nihatboytuzun@tnn.net

Websitesi:

Konsolos:

Mr Nihat Boytuzun

Çalışma Saatleri:

By appointment

Maldivler Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Maldiv ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Maldivler Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Nihat Boytuzun tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 212 241 7372 veya eposta nihatboytuzun@tnn.net ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Maldiv Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Maldiv Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Maldivler, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Maldiv konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Maldiv konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Maldiv konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Maldivler Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Maldiv konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Maldivler Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

İstanbul’daki Maldiv Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Maldiv konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Maldivler için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Maldiv konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 212 241 7372 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Maldiv konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Maldiv konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.