Tanzanya Flag

İstanbul'daki Tanzanya Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Tanzanya Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Tanzanya Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Tanzanya Büyükelçiliğini ve diğer tüm Tanzanya konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Tanzanya Konsolosluğu
Tanzanian Consulate in Istanbul, Turkey Abdi Ipekci Cad. Atid Apt. No: 29 K.2 D.4 34367 Nisantasi Istanbul Turkey

Telefon numarası:

(+90) 212 232 2546 (+90) 212 233 8291 / 212 246 6142

Faks numarası:

(+90) 212 234 5679

Eposta:

Websitesi:

Konsolos:

Mr Ziya Karahan

Çalışma Saatleri:

Tanzanya Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Tanzanya ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Tanzanya Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Ziya Karahan tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 212 232 2546 (+90) 212 233 8291 / 212 246 6142 veya eposta ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Tanzanya Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Tanzanya Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Tanzanya, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Tanzanya konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Tanzanya konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Tanzanya konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Tanzanya Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Tanzanya konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Tanzanya Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

İstanbul’daki Tanzanya Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Tanzanya konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Tanzanya için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Tanzanya konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 212 232 2546 (+90) 212 233 8291 / 212 246 6142 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Tanzanya konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Tanzanya konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.