İtalya Flag

İskenderun'daki İtalya Konsolosluğu

Türkiye Flag

İskenderun'daki İtalya Konsolosluğu. Bu sayfada, İskenderun'daki İtalyan Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan İtalyan Büyükelçiliğini ve diğer tüm İtalyan konsolosluklarını görebilirsiniz.

İskenderun'daki İtalya Konsolosluğu
Italian Honorary Consulate in Iskenderun, Turkey - Ataturk Bulvari 40 - Sok. ensal Ishani Kat 3 D:2 - P.K. 37 31200 - Iskenderun - Turkey

Telefon numarası:

(+90) 326 613 6091

Faks numarası:

(+90) 326 617 9193

Eposta:

iskenderun.onorario@esteri.it

Websitesi:

Konsolos:

Alfredo Antonio Levante

Çalışma Saatleri:

By appointment

İtalya Konsolosluğu - İskenderun’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan İtalyan ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İskenderun'daki İtalya Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Alfredo Antonio Levante tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 326 613 6091 veya eposta iskenderun.onorario@esteri.it ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde İtalyan Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İskenderun'daki İtalyan Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İskenderun Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

İtalya, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer İtalyan konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir İtalyan konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm İtalyan konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Antalya, Bodrum, Bursa, Gaziantep, İskenderun, İstanbul, İzmir ve Nevşehir

Türkiye'daki İtalya Büyükelçiliği - İskenderun'daki veya Türkiye'daki diğer bir İtalyan konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki İtalya Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki İtalya Büyükelçiliği

İskenderun’daki İtalyan Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İskenderun’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, İtalyan konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve İtalya için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için İtalyan konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 326 613 6091 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan İtalyan konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer İtalyan konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.