Singapur Flag

İstanbul'daki Singapur Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Singapur Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Singapur Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Singapur Büyükelçiliğini ve diğer tüm Singapur konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Singapur Konsolosluğu
Singaporean Consulate General in Istanbul, Turkey Alan Sokak 4/5 Saskinbakkal 34740 Istanbul Turkey

Telefon numarası:

(+90) 216 358 0133

Faks numarası:

(+90) 216 350 8619

Eposta:

info@singapore-tr.org

Websitesi:

www.singapore-tr.org

Konsolos:

Mr Mehmet Pinar Aran

Çalışma Saatleri:

Singapur Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Singapur ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Singapur Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Mehmet Pinar Aran tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 216 358 0133 veya eposta info@singapore-tr.org ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Singapur Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Singapur Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Singapur, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Singapur konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Singapur konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Singapur konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Singapur Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Singapur konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Singapur Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Singapur Büyükelçiliği

İstanbul’daki Singapur Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Singapur konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Singapur için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Singapur konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 216 358 0133 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Singapur konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Singapur konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.