Bolivya Flag

İstanbul'daki Bolivya Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Bolivya Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Bolivya Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Bolivya Büyükelçiliğini ve diğer tüm Bolivya konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Bolivya Konsolosluğu
Bolivian Consulate in Istanbul, Turkey Altan Erbulak Sokak No 3 KAT: 2 80300 Mediciyekoy Istanbul Turkey

Telefon numarası:

(+90) 212 272 2402 (+90) 212 274 5124

Faks numarası:

(+90) 212 272 1568 (+90) 212 267 2647

Eposta:

smil@turk.net kmilovic@tekateknik.com.tr

Websitesi:

Konsolos:

Mr Karlo Yakup Milovic

Çalışma Saatleri:

Bolivya Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Bolivya ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Bolivya Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Karlo Yakup Milovic tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 212 272 2402 (+90) 212 274 5124 veya eposta smil@turk.net kmilovic@tekateknik.com.tr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Bolivya Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Bolivya Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Bolivya, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Bolivya konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Bolivya konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Bolivya konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Bolivya Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Bolivya konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Bolivya Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

İstanbul’daki Bolivya Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Bolivya konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Bolivya için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Bolivya konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 212 272 2402 (+90) 212 274 5124 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Bolivya konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Bolivya konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.