Bahamalar Flag

İstanbul'daki Bahamalar Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Bahamalar Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Bahama Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Bahama Büyükelçiliğini ve diğer tüm Bahama konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Bahamalar Konsolosluğu
Bahamian Consulate in Istanbul, Turkey Aydintepe Mahallesi Tersaneler Caddesu 50 Sokak No:7, 34994 Istanbul Turkey

Telefon numarası:

(+90) 216 493 80 80

Faks numarası:

(+90) 216 393 12 78

Eposta:

h.kemalyardimci@superonline.com

Websitesi:

Konsolos:

Mr Kemal Yardimci

Çalışma Saatleri:

Bahamalar Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Bahama ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Bahamalar Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Kemal Yardimci tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 216 493 80 80 veya eposta h.kemalyardimci@superonline.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Bahama Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Bahama Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Bahamalar, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Bahama konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Bahama konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Bahama konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Bahamalar Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Bahama konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Bahamalar Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

İstanbul’daki Bahama Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Bahama konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Bahamalar için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Bahama konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 216 493 80 80 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Bahama konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Bahama konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.