Estonya Flag

İstanbul'daki Estonya Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Estonya Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Estonya Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Estonya Büyükelçiliğini ve diğer tüm Estonya konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Estonya Konsolosluğu
Estonian Consulate in Istanbul, Turkey Alternatifbank A.S. Merkez Subesi Cumhuriyet Cad. No. 22/24 80200 Elmadag Taksim-Istanbul Turkey

Telefon numarası:

(+90) 212 232 4400 (+90) 212 315 7071 / 212 315 7072

Faks numarası:

(+90) 212 232 6291

Eposta:

tuncay.ozilhan@anadolugroup.com

Websitesi:

Konsolos:

Mr Tuncay Ozilhan

Çalışma Saatleri:

By appointment

Estonya Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Estonya ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Estonya Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Tuncay Ozilhan tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 212 232 4400 (+90) 212 315 7071 / 212 315 7072 veya eposta tuncay.ozilhan@anadolugroup.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Estonya Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Estonya Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Estonya, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Estonya konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Estonya konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Estonya konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir, Mersin ve Trabzon

Türkiye'daki Estonya Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Estonya konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Estonya Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Estonya Büyükelçiliği

İstanbul’daki Estonya Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Estonya konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Estonya için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Estonya konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 212 232 4400 (+90) 212 315 7071 / 212 315 7072 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Estonya konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Estonya konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.