İzlanda Flag

İzmir'daki İzlanda Konsolosluğu

Türkiye Flag

İzmir'daki İzlanda Konsolosluğu. Bu sayfada, İzmir'daki İzlanda Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan İzlanda Büyükelçiliğini ve diğer tüm İzlanda konsolosluklarını görebilirsiniz.

İzmir'daki İzlanda Konsolosluğu
Icelandic Consulate in Izmir, Turkey Cumhuriyet Bulvari, No: 115/1 Izmir Turkey

Telefon numarası:

(+90) (232) 446 5700

Faks numarası:

(+90) (232) 483 7854

Eposta:

iceconsulizmir@hotmail.com

Websitesi:

Konsolos:

Mr Esat Kardicali

Çalışma Saatleri:

İzlanda Konsolosluğu - İzmir’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan İzlanda ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İzmir'daki İzlanda Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Esat Kardicali tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (232) 446 5700 veya eposta iceconsulizmir@hotmail.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde İzlanda Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İzmir'daki İzlanda Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İzmir Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

İzlanda, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer İzlanda konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir İzlanda konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm İzlanda konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Ankara, İstanbul ve İzmir

Türkiye'daki İzlanda Büyükelçiliği - İzmir'daki veya Türkiye'daki diğer bir İzlanda konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki İzlanda Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

İzmir’daki İzlanda Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İzmir’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, İzlanda konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve İzlanda için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için İzlanda konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (232) 446 5700 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan İzlanda konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer İzlanda konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.