Kosta Rika Flag

İstanbul'daki Kosta Rika Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Kosta Rika Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Kosta Rika Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Kosta Rika Büyükelçiliğini ve diğer tüm Kosta Rika konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Kosta Rika Konsolosluğu
Costa Rican Consulate in Istanbul, Turkey - Askerocagi cad.No:9; Suzer Plaza - Kat:4 34367 Sisli - Istanbul - Turkey

Telefon numarası:

(+90) 0212-334 4646

Faks numarası:

(+90) 0212-334 4647

Eposta:

conhcr-es-tr@rree.go.cr

Websitesi:

www.costaricaconsulistanbul.com

Konsolos:

Mr Serhan Suzer

Çalışma Saatleri:

Kosta Rika Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Kosta Rika ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Kosta Rika Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Serhan Suzer tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 0212-334 4646 veya eposta conhcr-es-tr@rree.go.cr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Kosta Rika Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Kosta Rika Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Kosta Rika, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Kosta Rika konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Kosta Rika konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Kosta Rika konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Kosta Rika Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Kosta Rika konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Kosta Rika Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

İstanbul’daki Kosta Rika Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Kosta Rika konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Kosta Rika için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Kosta Rika konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 0212-334 4646 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Kosta Rika konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Kosta Rika konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.