San Marino Flag

İstanbul'daki San Marino Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki San Marino Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki San Marino Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan San Marino Büyükelçiliğini ve diğer tüm San Marino konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki San Marino Konsolosluğu
San Marinese Consulate General in Istanbul, Turkey Maya Residence, M Blok D 13 Etiler 80630 Istanbul Turkey

Telefon numarası:

(+90) 212 352 03 47

Faks numarası:

(+90) 212 372 02 00

Eposta:

sanmarino@morova.org

Websitesi:

Konsolos:

Riza Tevfik Morova

Çalışma Saatleri:

San Marino Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan San Marino ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki San Marino Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Riza Tevfik Morova tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 212 352 03 47 veya eposta sanmarino@morova.org ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde San Marino Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki San Marino Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

San Marino, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer San Marino konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir San Marino konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm San Marino konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki San Marino Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir San Marino konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki San Marino Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

İstanbul’daki San Marino Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, San Marino konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve San Marino için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için San Marino konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 212 352 03 47 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan San Marino konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer San Marino konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.