Endonezya Flag

İstanbul'daki Endonezya Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Endonezya Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Endonezya Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Endonezya Büyükelçiliğini ve diğer tüm Endonezya konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Endonezya Konsolosluğu
Indonesian Consulate General in Istanbul, Dugmeciler Mah. Dugmeciler Cad. No. 52, Eyup - Istanbul, Turkey

Telefon numarası:

(+90) 212 674 8686

Faks numarası:

(+90) 212 674 8626

Eposta:

istanbul.kjri@kemlu.go.id

Websitesi:

Konsolos:

Mr Abdullah Hariadi Kusumaningprang

Çalışma Saatleri:

Endonezya Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Endonezya ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Endonezya Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Abdullah Hariadi Kusumaningprang tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 212 674 8686 veya eposta istanbul.kjri@kemlu.go.id ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Endonezya Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Endonezya Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Endonezya, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Endonezya konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Endonezya konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Endonezya konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul ve İzmir

Türkiye'daki Endonezya Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Endonezya konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Endonezya Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Endonezya Büyükelçiliği

İstanbul’daki Endonezya Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Endonezya konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Endonezya için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Endonezya konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 212 674 8686 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Endonezya konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Endonezya konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.