Monako Flag

İstanbul'daki Monako Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Monako Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Monako Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Monako Büyükelçiliğini ve diğer tüm Monako konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Monako Konsolosluğu
Honorary Consulate General of Monaco in Istanbul, Turkey - Asmali Mescit Mah - Oteller Sok No 8 - Kat. 2 - Beyoglu - Istanbul - Turkey

Telefon numarası:

(+90) 212 621 4442

Faks numarası:

(+90) 212 531 8718

Eposta:

consulgeneral@monacotr.com

Websitesi:

Konsolos:

Mr Kemal Koprulu

Çalışma Saatleri:

By appointment

Monako Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Monako ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Monako Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Kemal Koprulu tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 212 621 4442 veya eposta consulgeneral@monacotr.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Monako Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Monako Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Monako, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Monako konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Monako konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Monako konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Monako Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Monako konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Monako Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

İstanbul’daki Monako Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Monako konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Monako için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Monako konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 212 621 4442 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Monako konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Monako konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.