Hırvatistan Flag

İstanbul'daki Hırvatistan Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Hırvatistan Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Hırvat Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Hırvat Büyükelçiliğini ve diğer tüm Hırvat konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Hırvatistan Konsolosluğu
Croatian Consulate General in Istanbul, Turkey Asmali Mescit Mah. Oteller Sok. No:1/2 34420 Tepebasi/Beyoglu Istanbul Turkey

Telefon numarası:

(+90) 212 293 5467 / 8

Faks numarası:

(+90) 212 293 5476

Eposta:

gkrh.istanbul@mvep.hr

Websitesi:

Konsolos:

Mr Amir Muharemi

Çalışma Saatleri:

09.00-12.00

Hırvatistan Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Hırvat ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Hırvatistan Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Amir Muharemi tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 212 293 5467 / 8 veya eposta gkrh.istanbul@mvep.hr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Hırvat Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Hırvat Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Hırvatistan, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Hırvat konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Hırvat konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Hırvat konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Antalya, İstanbul ve İzmir

Türkiye'daki Hırvatistan Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Hırvat konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Hırvatistan Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Hırvatistan Büyükelçiliği

İstanbul’daki Hırvat Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Hırvat konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Hırvatistan için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Hırvat konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 212 293 5467 / 8 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Hırvat konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Hırvat konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.