Bulgaristan Flag

Edirne'daki Bulgaristan Konsolosluğu

Türkiye Flag

Edirne'daki Bulgaristan Konsolosluğu. Bu sayfada, Edirne'daki Bulgar Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Bulgar Büyükelçiliğini ve diğer tüm Bulgar konsolosluklarını görebilirsiniz.

Edirne'daki Bulgaristan Konsolosluğu
Bulgarian Consulate General in Edirne, Turkey Talat Pasa Asfalti, No: 31 Edirne Turkey

Telefon numarası:

(+90) 284 214 0617

Faks numarası:

(+90) 284 214 8482

Eposta:

bulkonsedn@ttnet.net.tr

Websitesi:

Konsolos:

Mr Lubomir Nikolov Popov

Çalışma Saatleri:

Mon-Fri: 09.00-18.00

Bulgaristan Konsolosluğu - Edirne’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Bulgar ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Edirne'daki Bulgaristan Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Lubomir Nikolov Popov tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 284 214 0617 veya eposta bulkonsedn@ttnet.net.tr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Bulgar Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Edirne'daki Bulgar Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Edirne Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Bulgaristan, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Bulgar konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Bulgar konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Bulgar konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Edirne, İstanbul ve Tekirdağ

Türkiye'daki Bulgaristan Büyükelçiliği - Edirne'daki veya Türkiye'daki diğer bir Bulgar konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Bulgaristan Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Bulgaristan Büyükelçiliği

Edirne’daki Bulgar Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Edirne’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Bulgar konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Bulgaristan için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Bulgar konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 284 214 0617 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Bulgar konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Bulgar konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.