Slovakya Flag

Izmit'daki Slovakya Konsolosluğu

Türkiye Flag

Izmit'daki Slovakya Konsolosluğu. Bu sayfada, Izmit'daki Slovak Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Slovak Büyükelçiliğini ve diğer tüm Slovak konsolosluklarını görebilirsiniz.

Izmit'daki Slovakya Konsolosluğu
Honorary of Slovakia Consulate in Izmit, Turkey - Kemalpasa - Mah. Gumrukculer Cad. No13 Fazhoglu Ishani K 5 D 70 - Izmit - 41200 - Turkey

Telefon numarası:

(+90) 262 323 30 70

Faks numarası:

(+90) 262 323 30 71

Eposta:

kocaeli@slovakia.com.tr

Websitesi:

slovakia.com.tr

Konsolos:

Mr Onur Sumer

Çalışma Saatleri:

By appointment

Slovakya Konsolosluğu - Izmit’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Slovak ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Izmit'daki Slovakya Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Onur Sumer tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 262 323 30 70 veya eposta kocaeli@slovakia.com.tr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Slovak Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Izmit'daki Slovak Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Izmit Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Slovakya, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Slovak konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Slovak konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Slovak konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Antalya, Bursa, Edirne, İstanbul, İzmir, Izmit, Kayseri, Mersin, Tekirdağ ve Trabzon

Türkiye'daki Slovakya Büyükelçiliği - Izmit'daki veya Türkiye'daki diğer bir Slovak konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Slovakya Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Slovakya Büyükelçiliği

Izmit’daki Slovak Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Izmit’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Slovak konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Slovakya için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Slovak konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 262 323 30 70 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Slovak konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Slovak konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.